O firmě

Firma MG ITALY CZECH DIVISION s.r.o. vznikla v r. 1997 s většinovou účastí italské firmy MG Lavorazione Materie Plastiche S.p.A.

Mateřská firma byla založena v r. 1972 a dnes patří mezi přední výrobce fólií v Evropě. Má velké zkušenosti a úspěchy ve výrobě fólií pro různá odvětví průmyslu jako např.: potravinářské, papírenské, textilní, farmaceutické, i pro zemědělství.
Firma věnuje zvláštní pozornost výzkumným projektům. VALVEFILM®, FREEFILM® a WIEPAPER® jsou některé z materiálů vyvinutých v laboratořích firmy.

Dceřiná společnost MG ITALY CZECH DIVISION s.r.o. má sídlo v Červeném Kostelci v okrese Náchod. Výrobní provoz se nachází v Červeném Kostelci, v průmyslové zóně Stolín. Zde probíhá výroba vyfukovaného polyetylénu jedno- i vícevrstvého, výroba polypropylénu cast, dále výroba sáčků a pytlů a stáčení stretch fólií. Zároveň je tu k dostání ostatní produkce mateřské firmy a další balicí prostředky. Firma poskytuje zákazníkům poradenství v oblasti balení, kontaktuje je také přímo s výrobci balicí techniky, tuzemskými i zahraničními. Zboží zajišťuje včetně dodání zákazníkovi a garantuje jeho kvalitu. Vyráběné fólie mohou být také vhodné pro potravinářské použití. Firma je držitelem certifikátu dle normy ČSN EN ISO 9001: 2001.

Díky spolupráci s mateřskou firmou jsou neustále vyvíjeny nové materiály a stávající jsou přizpůsobovány požadavkům zákazníků. Naší hlavní předností je schopnost reagovat na Vaše požadavky, nejenom ve fázi vývoje a výroby, ale i rychlostí a flexibilitou dodávek. Dokážeme najít vhodná řešení pro specifické balení, díky dlouholetým zkušenostem obou firem.

Aktuálně za podpory EU zřizujeme vlastní vývojovou laboratoř.
Cílem je zvýšit konkurenceschopnost podniku. Laboratoř umožní rozšířit naši nabídku produktů s vyšší přidanou hodnotou a zlepšit efektivitu výroby. Seznam zkoušek dostupných v naší laboratoři.


Plastic solutions
for living evolution